To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Klub Honda Śląsk
Klub Honda Śląsk

Alternatywa dla H - [ Opel Vectra B 2.0 DTI ][ Reset ]

reset - 2011-09-08, 19:13
Temat postu: [ Opel Vectra B 2.0 DTI ][ Reset ]
Po przygodzie z Hondą (brutalnie zakończonej) nastał czas na markę która podobno "wir lieben autos"

MODEL: Opel Vectra B 2000r.
SILNIK: 2.0 DTI (101 km) 205 Nm
UKŁAD DOLOTOWY: seria
UKŁAD WYLOTOWY: seria
WYPOSAŻENIE:
- climatronic
- ksenon
- tempomat
- podgrzewane fotele
- fabryczne czujniki parkowania
- komputer pokładowy
- 4x elektryczne szyby
- kierownica wielofunkcyjna
- wbudowany telefon pokładowy
ZAWIESZENIE: seria
UKŁAD HAMULCOWY: seria
ELEMENTY DODATKOWE ZEWNĘTRZNE: przyciemnione szyby
ELEMENTY DODATKOWE WEWNĄTRZ: brak
CAR-AUDIO: fabryka + transmiter FM
PLANY: wgranie wirusa na 120-130 KM

Fotki:

Auto mimo małej liczby koni bardzo pozytywnie zbiera się dzięki 200 Nm. Przyspieszenie na 5 biegu na turbinie robi wrażenie. Ogólnie przyjemny dupowóz - dobra alternatywa dla H na tani, duży, przestronny samochód. Walczę ze spalaniem - na chwilę obecną na codzienną trasę Tychy - Katowice spalanie 5,7 L / 100 km - ale jeszcze zejde :-P

Aro - 2011-09-08, 19:26

Widziany ale nie macany :) Nastepnym razem to uczynie :) :mrgreen:
Fajny kolorek ;)

woocash - 2011-09-08, 20:04

widziany, macany, wyposażenie extra i nawet w d..pke ciepło :-P
gratki zakupu i oby służyło jak najdłużej

Baza - 2011-09-08, 20:24

Reset współczuję ci jak ci się to zacznie jeb... Ja chciałem kupić Vectrę C i dobrze że mi kolega wybił z głowy.Jak dieselek to chyba tylko VAG bądź Volvo jeszcze.
Kolega z pracy ma taką Vectrę więc nie piszę tego z powietrza.

WILU - 2011-09-09, 09:45

miejmy nadzieje ze nie bedzie i eksploatacja bedzie bezawaryjna- czego zycze
BTW - sam na audi nie narzekam bo sie kula :-)

alex82 - 2011-09-09, 13:19

Fajny taki cały czarny 8-) Swego czasu moim zdaniem jeden z ładniejszych modeli na rynku z ciekawą linią nadwozia jak na Opla. Co do technicznego aspektu nie jest to jakiś wynalazek i generalnie jak się dba tak się ma :-P Mam 3 znajomych co mają właśnie takie auto z tym silnikiem. Dwóch poszło w chipy i skończyło się remontem (pęknięte głowice i przegrzanie) a ten jeden ma serie w kombi i ciągle lata bezawaryjnie. Wniosek trzeba sobie sam wyciągnąć czy to silnik do rekordów mocy czy do nabijania kilometrów. Wiadomo wszystko zależy od danego egzemplaża i jego stanu oraz ile chce się włożyć w auto kasy.
sajmon1100 - 2011-09-09, 16:18

Baza napisał/a:
Reset współczuję ci jak ci się to zacznie jeb... Ja chciałem kupić Vectrę C i dobrze że mi kolega wybił z głowy.Jak dieselek to chyba tylko VAG bądź Volvo jeszcze.
Kolega z pracy ma taką Vectrę więc nie piszę tego z powietrza.

baza to jest Dti a nie jakiś mega wynalazek-tu sie nie ma co yebać opróćz pompy, która de facto jest fabrycznie nie udana,ale po za nią reszta ujdzie

marys1 - 2011-09-09, 18:36

kumpel z pracy też taką ma, tylko 2,5 w kombi. Kupe kasy w nią włożył, ale raczej w naprawy ;) ale powodzenia!
reset - 2011-09-12, 21:01

co do wyboru to budżet decydował a nie moje upodobania :-/ i tak dobrze, że nie wylądowałem w jakimś CC, SC lub Tico - tak to jest jak się rozwala auto. co do awaryjności - myślę raczej ze będą same pierdoły jak już - jak wspomniał sajmon - silnik prosty jak budowa cepa - brak pompowtryskiwaczy, koła dwumasowego i innych cudów - jedyne co siada to pompa lub jej sterownik. a silnik też niewysilony będzie bo 101 KM z 2 litrów to szału nie ma - to nie Honda, że z 1.6 wyciąga się 160 KM :mrgreen:

Fakt jest taki, że nawet poruszając się takim słabym i prostym silnikiem - moment i charakterystyka jego pracy składnia mnie do wniosku, że raczej do benzyny już nie wrócę ;-)

sajmon1100 - 2011-09-12, 21:24

marys1 napisał/a:
kumpel z pracy też taką ma, tylko 2,5 w kombi. Kupe kasy w nią włożył, ale raczej w naprawy ;) ale powodzenia!

bo 2,5 proste :mrgreen:

Ramzees - 2011-09-13, 10:06

oby ci sluzyla mam taka tylko ze w benzynie i jak dla mnie porazka za pare tygodni puszczam ja do zyda....diesla wogole nie lubie (moim zdaniem dobry do tira) powiem ci ze rozne duperele sie sypia w niej jak np glupi wyswietlacz z temepratura....i po za tym wogole to nie jedzie...

ale za ta kase nie ma co narzekac :) kolor ladny :)

reset - 2011-09-13, 16:17

Ramzees, co do wyświetlacza to pewnie masz TID'a - który traci piksele. Znany problem do naprawy na forum Vectry za 30-40zł. Prawda, Ople meczą drobne usterki (byłem tego świadomy) ale w większości naprawa to śmieszna kasa.

Nie wiem jaką masz benzynę ale fakt na auto co waży 1300 kg władanie benzyny 1.6 100KM to padaczka - miałem okazję się przejechać i myślałem, że się popłaczę. Diesel przynajmniej ma moment.

Jedynie zbliżone auto to był Accord VI - ale nie do osiągnięcia w LPG za tą kasę. Nie wspominam, że nie występuję nawet z takim wyposażeniem jakim mam. Także dlatego teraz mam z przodu błyskawicę :mrgreen:

Pozdro

A olbrzymim plusem Opla ale i pewnie innym aut z Niemiec jest to, że są totalnie rozpracowane w naszym kraju - w tej chwili zassałem EPC do Opla - 3 GB schematów i katalogu części wraz ze jego numerami z GM. Za 150zł kupuje interfejs Opel Scanner lub OP-COM i jestem w stanie ustawić w aucie wszystko i dodatkowo wykonać 100% diagnozę auta - gdzie coś takiego dostanę do Hondy ? ;-)

piotrek gt2 - 2011-09-13, 17:08

to widze ze mamy te same furacze tylko ja mam kombi,a co do spalania 5,7l gratuluje bo mi ciezko zejsc ponizej 7,2l,mam jeszcze do tego orginalny dojcze chip tylko maly problem jak go zalozyc
Marcov - 2011-09-13, 21:46

reset napisał/a:
jestem w stanie ustawić w aucie wszystko i dodatkowo wykonać 100% diagnozę auta - gdzie coś takiego dostanę do Hondy ?

Zapewniam Cie, ze nie wszystko :P

Nie zaprogramujesz sterownika, nie zmienisz softu w silniku. Reszte rzeczy lyka. Opcom za 150 z jest nielegalny!

Ramzees - 2011-09-13, 21:51

do hondy tez cos takiego kupisz ale nie za 150 zl ;/ kolo 900 zl widzialem taki interfejs..

Marcov, gdyby wszystko mialo byc na legalu to by microsoft byl bogatszy o polowe :PP

jezeli potrzebujesz pomocy z oplem to Marcov, ci pomoze ale nie bede robic mu reklamy :P